Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 9. července 2016

Před 70 lety byl vyroben první traktor Ferguson TE 20

V červenci roku 2016 by měli slavit jedno významné jubileum nejen všichni milovníci historické zemědělské techniky, ale všichni zemědělci, kteří používají traktory všech značek vyrobené od 50. let minulého století do současnosti. 6. července 1946 vyjel z výrobního závodu Banner-Lane v Coventry (Velká Británie) první traktor značky Ferguson TE 20.
Traktor Ferguson TE 20
Konstruktérem úspěšného traktoru byl technik a vynálezce Harry Ferguson. Klíčem k celosvětově obdivovanému traktoru byl v té době unikátní Fergusonův vynález už z roku 1936: tříbodový hydraulický závěs. Traktor Ferguson TE 20 byl pro své výborné vlastnosti včetně malých provozních nákladů ve své době jedním z nejúspěšnějších traktorů na světě. Během 10 let bylo vyrobeno 500.000 těchto traktorů červené barvy.
Zakladatel firmy Harry Ferguson
V roce 1953 se Ferguson spojil s kanadským výrobcem zemědělských strojů Massey-Harrisem, čímž vznikl výrobní kolos Massey-Ferguson. Od roku 1956 byly traktory Massey Ferguson vybavovány novou silnější hydraulikou s dokonalou možností přesného ovládání. Velká oslava 70. výročí výroby traktorů Ferguson nazvaná "Traktory - z továrny na pole" se v Coventry připravuje na 30. července 2016, kdy hlavním bodem bude jízda historických traktorů, včetně TE 20, městem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.