Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 12. července 2016

Nezbláznili se na budějovické radnici?

České Budějovice byly sice založeny Přemyslem Otakarem I., už ve 13. století, ale pyšnit se unikátními historickými stavebními památkami, které by lákaly turisty z celého světa, moc nemohou. Mohou se pochlubit čtvercovým náměstím s barokní budovou radnice a Samsonovou kašnou uprostřed.
Radnice a Samson jsou v Budějovicích pro fotografující turisty asi tolik vyhledávané objekty jako Hradčany a Karlův most v Praze. Tomu se ovšem letos rozhodlo vedení města učinit přítrž. Samson bude zakryt 7 m vysokou dřevěnou ohradou a pohled k radnici omezen jakýmsi dřevěným mostem nebo lešením vedoucím k Domu umění.

Součástí projektu, jejímž cílem je podle jeho autora Jana Šépky upozornit především na to, že existují výjimečné projekty, jež ale lidé považují za automatické, budou také přednášky pro veřejnost.

„V době původního konání výstavy se na českobudějovickém náměstí uskuteční ještě jiná akce a došlo by tak zde ke kolizi, proto jsme pořadatelům vyšli vstříc a výstavu o týden zkrátili," vysvětloval kurátor Domu umění Michal Škoda.
Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/dominanta-namesti-zmizi-z-oci-20160712.html


Netradiční stavbu posvětili radní města i památkáři. Veřejnost  ťukáním si na čelo dává autorům i městským radním na vědomí, co si o nich myslí.
„V jiných městech by pana architekta s takovým nápadem poslali do patřičných míst, jenom v aktivních Budějovicích na takovou blbost kývli. Kdo to kdy viděl, zakrýt dominantu města a ještě to vydávat za umění," říká nejeden obyvatel Českých Budějovic.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.