Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 25. září 2015

Kdy se Čechy a Morava stanou částmi velkého Uherska?

O Maďarsku je známo, že nikdy v historii nebylo nikým zcela podmaněno. Maďaři si vždy nejen dovedli obhájit svou národní identitu, ale dokázali najít slabá místa podmanitelů a využívat každé příležitosti ku vlastnímu prospěchu. Nemůže být sporu o tom, že jim k tomu pomáhal jazyk, jenž se nepodobá žádnému středoevropskému jazyku.

Po roce 1918 Maďarsko ztratilo 2 třetiny území, na kterém stále žijí i Maďaři. Na to Maďaři nikdy nezapomněli, což je hlavní důvod, proč ve volbách nacionalistická strana Fidesz získala  více než 2 třetiny hlasů a může změnit jakýkoli zákon.

Maďaři nikdy nezapomenou, že jim patřilo Slovensko a velká část současného Rumunska. K tomu, aby se dostali na Slovensko, jim napomáhá visegrádský spolek a problémy s běženci. Jestliže si v otázce běženců a v proti-bruselské politice notují Orbán s Ficem, může se stát, že jednoho rána se Slováci probudí a Slovensko se bude opět nazývat Horní uherská země. Rumunsko by bývalé uherské území oželelo bez problémů. A vznikl by v Evropě silný uherský stát, který by snadno pohltil i Čechy a Moravu, pro které EU v budoucnosti nehne prstem.

 V uherském státě, ve kterém bude mít rozhodující slovo národ maďarský, budou Češi, Moravané, Slováci, Rumuni, Romové, Slovinci národnostními menšinami podřízenými maďarským správním orgánům. Maďarsko se v EU stane rovnocenným partnerem Německa a Francie. 
Josef M.Uhlíř 

2 komentáře:

  1. Jednou budeme Viktorovi děkovat za obnovení rakouskouherského státu

    OdpovědětVymazat
  2. Na zasedání Rady Evropské unie český ministr vnitra Milan Chovanec podpořil mj. nepřijatelné chování současné maďarské vlády vzbuzující vážná podezření ohledně dodržování základních práv a svobod. - See more at: http://www.blisty.cz/art/79211.html#sthash.0TqQxTvM.dpuf

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.