Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 31. října 2014

Bezcitní velkoproducenti králičího masa sledují jen zisk.

Investigativní tým mezinárodní organizace Compassion in World Farming provedl v letošním roce průzkum ve velkochovech králíků v Evropské unii. Navštívil šestnáct farem v pěti zemích EU, kde jsou králíci chováni v malých drátěných klecích, a odhalil hrozné podmínky, v nichž musí žít více než 320 milionů evropských králíků.

V České republice jsou podmínky v chovech ještě horší než byly nalezeny při průzkumu ve Francii a ve Španělsku před dvěma lety. Investigativní tým na jedné navštívené farmě zjistil, že každoročně se zde utrácí 25 000 eur za antibiotika a další léky. Na jiné farmě měli králíci plísňové onemocnění a mnozí další trpěli parazitárním onemocněním, které znemožňuje králíkům udržet hlavu v normální pozici, a proto mají problémy s příjmem potravy a tekutin.

Člen týmu popisuje zážitek z české farmy: „V žádné jiné zemi jsem tak špinavou farmu neviděl, a to už jsem pár hrozných farem viděl. Viděl jsem, že majitelům na životních podmínkách vůbec nezáleží. Zajímalo je jen, kolik jim může vydělat.”

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.