Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 3. prosince 2012

Končí volné připojení k internetu a začíná cenzura?


Dnes začíná v Dubaji mezinárodní konference "Conference on International Telecommunications (WCIT)", která se má zabývat návrhy nových pravidel pro používání internetu. Prvním bodem programu bude, jak 193 členských zemí dodržuje pravidla, která byla nastavena před 25 lety.

Mezi užívateli
 internetu na celém svět kolují signály, že dojde k ukončení bezplatného užívání internetu. Do 14. prosince se údajně má rozhodnout i o omezování internetu, blokování stránek. Značné omezení ze strany států už je v Číně, Indii a Iránu a rozšiřuje se postupně do dalších zemích, přičemž jsou snahy rozšiřovat placený internet.

ITU oznámila, že předloží zákaz anonymního užívání internetu a šifrování služeb. S tím nesouhlasí politici v mnoha zemích. Údajně se jedná o rozsáhlou cenzuru. "Jestliže unternet má být funkční, není třeba přijímat pravidla ITR," řekla zástupkyně EU Neelie Kroes. Rovněž otec internetu Vinton Cerf varuje před přijetím návrhů ITU: "Je to špatné řešní pro budoucnost internetu."

Také internetový gigant Google odstartoval kampaň proti strachu z omezení internetu "internet zůstane volný a dostupný." Podle mediálního specialisty Dwayne Winsecka z Carleton University jsou utajovány návrhy na rozdrobení celosvětové sítě na malé národní sítě, které by jednotlivé státy kontrolovaly a zpoplatnily.Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.