Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 10. prosince 2012

Konec světa zatím nebude. Snad.

Někomu se zalíbily číslice 1 a 2, a tak jejich kombinaci v datu 21.12.2012vyhlásil jako konec světa. Autorství předpovědi bylo přiřčeno jihoamerickým indiánům. Ale ani to není oficiální, protože čeští různí cimrnalogové tvrdí, že autorem proroctví je český genius Cimrman. Uvedený datum vybral kvůli tomu, že je nejlépe zapamatovatelné.

Konec světa byl předpovídán ve všech dobách, určité obavy měly snad všechny generace lidí. Největší strach a paniku způsobila Hellyova kometa v roce 1910. Podle některých propočtů měla Zemi minout v těsné blízkosti a nedala se vyloučit odchylka ze směru. Problému se ujali svým typickým způsobem noviny, jimž se bez ohledu na konec světa jednalo o počty čtenářů, takže spousta čtenářů zpanikařila. Lidé užívali světa, bavili se, utráceli úspory, mnozí nevydrželi napětí a spáchali sebevraždu. Když Hellyova kometa minula Zemi v uctivé vzdálenosti, přišlo vystřízlivění.  Objevily se předzvěsti velké války. Ta přišla, ale až za čtyři roky.
Luboš Kohoutek

Hellyovu kometu následovaly objevy dalších, z nichž jedna z nejlépe viditelných byla v roce 1973 v Hamburku objevena českým posrpnovým emigrantem Lubošem Kohoutkem. Po něm dostala název. Byla označena "kometou 20. století". U nás byla Kohoutkova kometa vidět v ranních hodinách za jasných mrazivých nocí nejlépe koncem prosince 1973 a v lednu 1974. Její ohon zabíral velkou část jižní oblohy

Konec planety Země ovšem není vyloučen. A nemusí k němu dojít jen zásluhou cizích vesmírných těles. Můžou ho způsobit různé i vlivy pozemské, třeba zásluhou porušení rovnováhy života na Zemi. Proč by zemi nemohl postihnout infarkt? Tak jako postihuje zdravé lidi.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.