Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 24. června 2011

Krumlovská točna vadí Praze, nikoli UNESCU.

Po létech nátlaku ministerstva kultury - vyhrožování vyškrtnutí Českého Krumlova ze seznamu památek UNESCO - rozjeli se zástupci města sami i do UNESCA se přesvědčit, jak to s požadavkem světové kulturní organizace na odstranění otáčivého hlediště vlastně je. Zjistili, že v UNESCU nikdy nikdo nevyhrožoval vyškrtnutím Českého Krumlova ze seznamu UNESCO, že je to výmysl pražského ministerstva kultury.


v dobách ministra kultury Dostála vznikly velké tlaky ministerstva kultury na likvidaci českokrumlovského přírodního divadla, jehož otáčivé hlediště je umístěno v zámeckém parku. Od té doby v pravidelných intervalech ministerstvo kultury stanovuje Českému Krumlovu termíny na odstranění otáčivého hlediště ze zámeckého parku. Ministerstvu se podařilo Jihočechy přinutit k dohodě o odstranění točny" do roku 2016.


Že pražští úředníci jsou vůči zbytku země papežštější než papež, že si požadavky EU upravují tak, aby z toho měli prospěch oni, nikoli kraje a ostatní města., je všeobecně známo. V případě českokrumlovského otáčivého jeviště zřejmě hrají hlavní úlohu lobbisté z nenasytných pražských divadel, jimž se nelíbí úspěšné působení Jihočeského divadla, které si v době, kdy ostatní divadla mají prázdniny, plní v Krumlově kasu. (David Růžička, 24.6.2011)


Odkazy:

Ministr a točna.

Praha prostě chce českokrumlovskou točnu zlikvidovat.

Likvidace českokrumlovského otáčivého hlediště opět aktuální


1 komentář:

  1. opravdu?

    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/130558-unesco-urychlete-demontaz-tocny/

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.