Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 23. června 2011

Vrátila se doba Harry Jelínka.

Český podvodník Harry Jelínek před válkou proslul prodejem státního hradu Karlštejn. V současnosti jeho pozici zaujala česká vláda, která umožňuje prodávat do zahraničí cokoli, ale nejdříve to zprivatizuje. Zbudou nám aspoň Hradčany? Podle posledních zpráv prý nějaký miliardář koupil zámek a hotel Hrubá Skála v Českém ráji.Jiný miliardář vlastní Lázně Luhačovice a Jáchymov.
V obci Úsilné u Českých Budějovic je pěkně upravený statek, který se zalíbil jakémusi americkému boháči, jenž ho chtěl koupit a údajně přestěhovat do Ameriky. Protože statek je uprostřed návsi, obec s prodejem nesouhlasila, že by se tím porušil její vzhled. Američan řekl, že to není problém, že tedy koupí celou vesnici.


Tito zbohatlíci už opravdu neví „roupama co dělat“.V kontextu takových zpráv dobře zapadá snaha o prodej Lobkowiczkého paláce,jen proto,že prý má historický význam pro Německo. Politika polistopadových vládců,jejíž perlou je vláda pana Nečase,skutečně dělá vše pro vykradení a ožebračení naší země.


V této souvislosti je třeba položit otázku,kdy vláda prodá Hradčany, třeba do USA, aby je mohli rozebrat a postavit znovu ve Washingtonu, aby tak získali konečně něco opravdu historického. Vláda pana Nečase a Kalouska by pak mohla mít zase na chvíli nějaké peníze na dobrodružnou privatizaci (pro kmotry). (David Růžička, 23.6.2011)

1 komentář:

  1. mně se líbí jak před tím stavením parkuje nissan (levný auto)
    ale já chtěl něco jiného: Šťáva z DiagHuman koupil zámek v Bechyni, nicht wahr :-))

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.