Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 7. ledna 2010

Útoky proti venkovu sílí.

Zdražené pohonné hmoty, zrušené některé regionální tratě a celkově dále omezovaný provoz veřejné dopravy, dvojnásobná daň z nemovitostí atd. Většinou jsou to opatření, která se od Nového roku dotýkají především obyvatel žijících na venkově, tedy lidí s nejmenšími příjmy. Aby toho nebylo málo, přišli ekoteroristé na nápad měřit emise v komínech domů a kontrolovat domy a byty, čím se v nich topí. To vydumali zastupitelé z Moravskoslezského kraje jako svou zákonodárnou iniciativu.

Za tímto účelem ho musíte vpustit do domu a on bude smýčit a šukat po obydlí, aby našel nějakou neplechu a mohl viníka potrestat, pravděpodobně poslat na šibenici. Je otázkou, co budou muset domácnosti splňovat, aby prokázaly, že ničím špatným netopí. A kolik toho špatného, třeba PET flašek nebo térového papíru je možné mít doma? A jak daleko od kamen mohou být vůbec nějaké věci, co do kamen nepatří?

Návrh idiotského zákon nemusí být tak rychle smeten do koše, jak se mnozí rozumně myslící lidé domnívají. Zákon má velkou podporu mezi městským panelákovým obyvatelstvem, z jehož řad pocházejí téměř všichni ekologičtí aktivisté, kteří si zajišťují dostatečnou publicitu v mediích. Stačí poslouchat Čro, který zaměstnává likvidátory venkova nejen v Praze, ale i v krajích.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.