Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 23. května 2018

Auta s naftovými motory nesmějí do Hamburgu

Hamburg jako první město na světě zakáže od 31. května 2018 vjezd motorových vozidel s naftovými motory. Omezení se bude týkat dvou ulic, do kterých nebudou smět vjíždět vozidla osobní a nákladní, která nesplňují emisní normu Euro 6. Na zákaz vjezdu  bude upozorňovat asi 100 dopravních značek

Podle Úřadu pro dopravu je v Hamburgu registrováno 264.406 vozidel s dieselovými motory. Emisní normu Euro 6 splňuje 96.966 vozidel, emisní normu Euro 5 splňuje 80.803 vozidel. Zákazy vjezdu jsou ovšem komplikované, do některých ulic nebudou smět vjíždět nákladní auta, naopak budou moci vjíždět zásahová vozidla, popeláři, taxíky apod. 

Zákaz vjezdu naftových motorů zásadně odmítá motoristická organizace ADAC, která tvrdí, že rozeznat auto podle toho jakou splňuje emisní normu, není možné. "Proč také mají za chyby automobilového průmyslu platit zákazníci?" Rovněž ekologům se takový zákaz vjezdu s výjimkami nelíbí, domnívají se, že nejde o ochranu ovzduší, ale o postihy řidičů, kteří z nějakých důvodů zákaz překročí. 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.