Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 17. února 2018

Olympijská vítězka Ledecká a neporazitelný Babiš. Zahradníček komentuje

Probuzení do sobotního pošmourného rána jistě je pro sportovní fanoušky, kteří si nepřivstali a nesledovali hokejové utkání českého týmu s Kanadou, určitě příjemný. Zpráva o tom, že Ester Ledecká na vypůjčených lyžích vyhrála nejsledovanější sjezdařskou disciplinu a získala pro ČR zlatou medaili, musí potěšit nejen fanoušky. Další příjemnou zprávou z OH v korejském Pyeongchangu je vítězství hokejistů.

"Es muss ein Fehler sein" - Reaktionen auf die Super-G-Sensation
Vítězství Ledecké mezi závodníky a novináři vyvolalo doslova zděšení. A nejen mezi lyžaři, obyvatelé celého Rakouska, pro které je alpské lyžování sportem číslo jedna, jsou v šoku, protože jejich nejlepší sjezdová lyžařka superstar Anna Veithová skončila na druhém místě. Sice jen o jednu setinu vteřiny byla pomalejší, ale vzhledem k tomu, že vítězná Ledecká je specialistkou úplně na jiný sport, berou druhé místo  Veithové jako potupnou porážku.
Der alpine Super-G der Damen bei den Olympischen Spielen in Pyeongchang hat am Samstag eine absolute Sensation gebracht. Snowboard-Weltmeisterin Ester Ledecka fuhr mit Nummer 26 zum Sieg.
OH 2018 - druhý zleva Jan Kubičík
Opět po čase jsem se pokusil sledovat hokejové utkání, které nakonec skončilo vítězství českého týmu 3:2, ale nešlo to. Od doby, kdy byly hokejové plochy zúženy, tak se na hokej nedívám. Nedokázal jsem to ani dnes. Jako bych se po 30 letech vrátil z vesmíru. V podvědomí mám pořád kombinační technický hokej, kdy útočníci útočili a obránci bránili. Chápu, že na úzkém kluzišti se rozdíly mezi obránci a útočníky smažou, že všichni rychle jezdí sem a tam, ale nemohu pochopit, proč všichni střílejí puk do houfů před brankami a čekají jestli projde, nebo neprojde.
OH 1960 Squaw Walley. Vítěz hokejového turnaje. Hráči USA se radují po vítězství nad ČSR  9:6

Hokej sledovat jsem nedokázal, ale včera jsem dokázal sledovat operu Prodaná nevěsta. Nostalgie je nostalgie, ta hudba je světová. Tak jako k Novému roku, před rokem 1989, patříval projev prezidenta,  tak k němu od 8 hodin večer patřila televizní Prodaná nevěsta. Jedna nádherná nahrávka se opakovala spoustu let, takže i hudební laici věděli, že Kecala hraje Eduard Haken, Jeníka  Ivo Žídek a Mařenku Gabriela Beňačková. Dnes žijeme v jiné době, není novoroční projev prezidenta, není na Nový rok Prodaná nevěsta. Spoustě lidí to chybí, i když vláda komunistů jim vůbec nechybí. Je pravdou, že Prodanou nevěstu je možné si najít na internetu a přehrát, jako jsem to udělal včera, ale není to ono. Pocit, že stejný pořad s vámi sledují všichni, kteří právě mají puštěnou televizi, je nenahraditelný.

Dnešní doba v českých zemích dává na přední místo v mediích jinou zábavu, než je sport nebo kultura. Na první místo se protlačila politika. Tam se musí pořád něco dít, když skončí jedna aféra, rychle se vytáhne druhá. "Čím víc lidé fandí té či oné straně, tím víc politici kradou." říká jeden můj známý. Něco na tom asi bude pravdy, že odváděním pozornosti k různým aférám se uvolňují ruce nepoctivé ekonomice.

Nyní všechny parlamentní strany, mimo ANO, SPD a KSČM, i novináři se snaží zahnat do kouta Babiše, premiéra a vůdce hnutí ANO. Útoky na Babiše prostřednictvím neoprávněně čerpaných dotací nahradil rozsudek bratislavského soudu, že Babiš byl vědomým spolupracovníkem StB. Je zde však další velký problém, a tím je český občan, příslušník šedé, či spíše rudé pouliční masy. Přes všechna obvinění Babišovi stoupají preference. Toho využívá i prezident Zeman a Babiše omlouvá, že Babiš nebyl důstojníkem StB, jen řadovým agentem, takže nic špatného neudělal.

Ať bylo, jak bylo. Český stát se netěší v Evropě příliš dobré pověsti. "Protože je v něm spousta šmejdu," řekl by poručík Troník z Černých baronů. Ještě že nás ti sportovci drží nad vodou.               Josef Zahradníček

1 komentář:

  1. Vítězství ledecké je prý největší senzací v celých dějinách Zimních olympiád, píší zahraniční noviny

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.