Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 24. dubna 2015

Dcera válečného zločince Göringa žádá proplacení zabaveného majetku

Edda Göringová (76), dcera jednoho z nejmocnějších mužů Třetí říše Hermanna Göringa, žádá Bavorsko o proplacení dědictví po svém otci, majetku, který jí byl v roce 1948 svobodným bavorským státem zabaven.
Göring s dcerou Eddou
Prvním úspěchem Edda Göringové je, že se žádostí začal zabývat právní výbor zemského sněmu. Jako problém se v první řadě objevila totožnost žadatelky. Toto jméno se v Mnichově nenachází. Možná že žije pod jiným jménem. Jméno válečného zločince evokuje různé asociace.

Hermann Göring, dlouhou dobu považovaný za druhého muže po Hitlerovi, patřil k největším zlodějům uměleckých děl v lidské historii. Jeho sbírky jsou dodnes neocenitelné. Edda Göringová nežádá proplacení najednou, stačí jí splácet určité částky na přilepšení důchodu.
Mussollini, Hitler, Göring a Himmler při jednání o Mnichovské dohodě

K zabavení majetku Hermanna Göringa došlo dva roky po jeho sebevraždě. Předtím byl mezinárodním tribunálem odsouzen k trestu smrti. Jeho největší vinou bylo hlasování pro konečné řešení židovské otázky. Edda se narodila v roce 1938 z jeho druhého manželství s herečkou Emmy Sonemannovou.

Proč se Edda Göring se žádostí o odškodnění ozvala až nyní, není jasné. V šedesátých letech se soudila s městem Kolín nad Rýnem. Jako podporu dostala statisíce dopisů a obraz Madona s dítětem. Pro švédskou televizi řekla: "Můj otec byl velmi populární, také v zahraničí, ale měl spoustu dementních našeptávačů, byl velkou osobností s přirozenou vlídností. Myslel, že Hitler činí pro Německo jen všechno dobré. To byl jeho největší omyl."

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.