Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 1. května 2011

Internet je zbraň, která může nahradit atomovou bombu.

Dobrý sluha, zlý pán, říká se o ohni či vodě. Zdá se že to brzy bude platit i pro internet. Každý dobrý vynález lidstva bývá zneužit proti lidstvu. Podle Organizace spojených národů je největší hrozbou budoucnosti kybernetická válka. Pro lidstvo by měla zničující účinek.

Když ruská armáda vpadla v roce 2008 do Gruzie, zaútočili i počítačoví hackeři. A jejich útok byl účinnější než palba z děl. Napadli většinu gruzínských vládních serverů a vyřadili je z provozu.

Útokem byla ochromena ministerstva zahraničí, obrany i sídlo prezidenta. Ruské úřady sice nepřiznaly, že to byl útok organizovaný zpravodajskými službami, ale způsob tomu odpovídal.

Kybernetických útoků, které vyřadí z provozu internetové servery, přibývá. Počítačoví hackeři už dokážou vyřadit z provozu banky, dopravu, úřady i politické strany.

Útoky obyčejně mají politický motiv. V roce 2009 mohutnému kyberútoku čelila Jižní Korea. Nefungovaly internetové stránky ministerstev obrany, parlamentu, úřadu prezidenta, bank ani webové portály médií.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.