středa 1. února 2012

Čtenáři Agrárního venkova volí prezidenta ČR.

Příští rok by měla proběhnout volba prezidenta České republiky. Mělo by tedy Klausovi skončit druhé volební období a měl by odejít z Hradu. Existuje však v ČR síla, která by byla schopná Klause ze sídla českých králů vyhnat? Otec privatizace má takovou podporu ve vděčných finančních kruzích, že v Praze může režírovat jakékoli politické divadlo a rozhodovat o jakémkoli zákonu. Nečas, Bárta a Rychecký (a veškerá moc zákonodárná, výkonná a soudní) jen srazí podpatky, ukloní se a jdou splnit rozkaz.


Je nabíledni, že Klausovy lancknechti to chtějí zařídit tak, aby Klaus byl včele státu, i za cenu, že pro něj odhlasují doživotní prezidentskou funkci(jako měl Masaryk) nebo vymyslí zvláštní funkci nějakého staršího prezidenta (prezidenta-staršiny) a ten, co bude legálně zvolený, bude jen poslušná loutka, jako je současný premiér.


Přestože proti Klausovi a vládě a způsobu volby českého prezidenta je bezmocný občan i jakákoli nekoaliční politická strana a hnutí, jsou čtenáři oslovováni různými anketami, komu by v případě přímé volby prezidenta daly hlas. Vzhledem, že se nejedná o oficiální průzkumné agentury, které vybírají respondenty a upravují výsledky podle přání zadavatelů, vyjadřují čtenářské ankety pravdivěji názor občanů (pokud se do serveru nenabourá nějaký hacker), i když se jedná o malý počet hlasů. To se určitě nestalo v lednovém hlasování (1. kolo) Agrárního venkova.


1.-2. Okamura 22%, Fischer 22%

3. Schwarzenberg 15%

4.- 6. Roithová 10%, Švejnar 10%, Němcová 10%

7. Zeman 5%

8.-10. Gott 2%, Jágr 2%, Bobošíková 2%


V anketě se o nejvyšší stupínek podělili Okamura s Fischerem, tedy lidé, kteří v současnosti žádné politické významné funkce nemají. Svědčí to o klesající důvěře politickým elitám.


Okamura získal oblibu svými názory, se kterými souhlasí velké množství lidí, je však osamělý a politicko-ekonomické mafie ho mohou kdykoli smést z výsluní, kdykoli je začne ohrožovat.

Jan Fischer si vydobyl výborné jméno svým působením v nekonfliktní úřednické vládě.

Schwarzenberg vstoupil do politiky, aby svými kontakty na Západě pomohl integraci České republiky do vyspělého světa. Dělá tedy přesný opak, co prezident Klaus. Ze stejných důvodů by možná byl ochoten kandidovat na prezidenta. (J.K. 1.2.2012)

Žádné komentáře:

Okomentovat