Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 17. listopadu 2020

Obyčejný 17. listopad. Zahradníček komentuje

 17.11.2020; 14:13 - Dnes je už jednatřicáté výročí listopadové revoluce,  spousta politiků i nepolitiků se  zase hledí předvést. Klaus přišel na Národní třídu s rouškou pod bradou. Novinářům tento zlý člověk, který neustále někomu vnucuje své sadistické názory, zřejmě imponuje. Jinak by si ho nevšímali. Vrána k vráně sedá.

Jiní pisálkové a hledači záhad dnes, po 31 letech, objevují v listopadovém převratu tajemné nitky StB. Tito lidé jsou schopni tvrdit, že StB byla řízena Václavem Havlem, který velel také KGB a UV KSČ. Je možné zaslechnout, že tenkrát bylo mnoho mrtvých a zraněných, a pravda se dodnes tají. 

Listopadový převrat byl zoufalou akcí disidentů, která za pomoci Svobodné Evropy, Hlasu Ameriky, BBC a dalších rozhlasových stanic, naštěstí vyšla. Vyšla, protože komunisté z vyšších míst a s rozhledem po světě se sice navenek  zoufale snažili udržet svůj politický systém, ale ve skutečnosti chtěli bezpečně alespoň přežít, pokud nechtěli přejít na druhou stranu barikády. Komunističtí pohlaváři věděli, že bez SSSR, který předtím nezasáhl při volbách v Polsku a Maďarsku, se udržet u moci nemůžou. Žádná dohoda s disidenty nebyla. Hrozil však pád měny, což by byl konec všech socialistických směnárníků z hvězdičkových hotelů a křečků z Masen a Zelenin. Ty zachraňoval Václav Klaus se svou velkozlodějskou partou z ekonomických ústavů,  zlodějským kurzem koruny a malou a velkou privatizací.  Třeba po 40 letech, v roce 2060 až  aktéři privatizace nebudou mezi živými, se zločiny privatizace budou objevovat tak jako se dnes objevují zločiny komunizmu..

Kde jsou časy, kdy byl fotbal vyloženě letním sportem a hokej sportem zimním. Bylo častým jevem, že někteří sportovci nevěděli, kterému sportu dát přednost, a tak provozovali ten, na který právě bylo roční období. Na jaře a na podzim hráli fotbal, v zimě hokej. Stávalo se někdy, že jeden den sehráli utkání v 1. fotbalové i hokejové lize. Před šedesáti lety Vlastimil Bubník hrál v hokejovém i fotbalovém reprezentačním týmu, Vladimír Zábrodský reprezentoval v hokeji a tenisu - Daviscup.  A to tenkrát byli do reprezentačních týmů vybíráni  skutečně nejlepší hráči, nikoli jako dnes ti, kteří jsou ochotni unavit tělo za méně peněz než mají v klubu. Jedinou výhodou reprezentantů tehdy byla možnost podívat se za hranice.

 Dnes je všechno jinak, větru dešti se ještě neporoučí, ale na vítr a déšť, a také na sníh a mráz, se sportovci snaží vyzrát. Hokejisté, házenkáři, volejbalisté a další sportovci se z malých hřišť přesunuli do sportovních hal, fotbalisté na zimu nedbají. V Anglii a Německu, kde už mají fotbalové stadiony z větších částí zakryté, se už dávno hraje v době okolo vánoc a konci roku. Letos to zkusí i česká 1. fortuna liga. Poslední letošní ligové zápasy se budou hrát 23. prosince.

V závětří pandemie se daří ekoteroristům. V minulém týdnu se objevily články o vypouštění divokých koní do přírody. Tato zvířata zde žila volně snad  někdy za neandrtálců. Od té doby, co se ve střední Evropě objevil člověk (Homo sapiens) koně mu sloužili. Volně pobíhat v přírodě je nikdo nenechal. Po současném vypouštění a rozmnožování smeček vlků v české přírodě, což je v podstatě každoroční desetimilionový výdaj a částečné odškodnění chovatelů ovcí, přichází metla na řidiče motorových vozidel. Následky po srážce s koněm jsou něco jiného než po srážce se zajícem nebo se srnou. 

Vše zlé je k něčemu dobré. Zákaz nočního vycházení a povinné nošení roušek nejen přibrzďují koronavir, ale srazili na minimum výskyt říjnových viróz. Dnes smrkající a kašlající pokladní v supermarketu nejsou. A šíření koronaviru v obchodech, myslím, že je minimální, Podle pravidelných informací hygienických stanic nejvíce nákaz Cuvidu-19 je v rodinách, potom v zaměstnání, v mateřských a jiných školách, sociálních službách a sportu. Veřejná doprava ani maloobchod jmenovány nejsou. Zavření obchodů, omezení prodejní doby a stanovení počtu zákazníků na plochu je jen důkazem o tom, že lidé ve vládě jsou zcela odtrženi od reality běžného života. 

Josef Zahradníček


1 komentář:

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.