Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 23. září 2020

Koronavirus dlouhodobě poškozuje srdce, ledviny, plíce a mozek.

Trapnou až hroznou propagandou ve vysílání stanice Praha, je systematická bagatelizace hrozby koronavirové pandemie. Potíž je, že v České republice se za vševědoucí celebrity považují lidé obdivovaní skupinkami lidí zcela bezkulturního rozhledu. A v současné krizové situaci tito jednostranní umělci ohrožují spoluobčany.. Je naprosto neodpovědné, když se v médiích vykecává Lucie Bílá, že koronavirus, to nic není, je to jen "chřipečka". No je to bohužel jen zpěvačka, lidi, prosím vás, neberte ji vážně. O inteligenci a šílenostech pana Šmuclera ani nemluvě. 

Všude v Evropě nyní znepokojujícím způsobem dochází k nárůstu infekcí. V Británii je nyní nárůst infekcí asi o polovinu menší než v České republice, přitom je ta země naprosto konsternovaná a zavádí nejpřísnější opatření - V Londýně tuší, že nadcházející zimní půlrok bude nesmírně závažný a nebezpečný.

Dva hlavní britští vládní zdravotníci, profesor Chris Whitty a Sir Patrick Vallance, varovali, že Británie sleduje trajektorii Španělska a Francie, je jen zpožděná asi o čtrnáct dnů za nimi. Nebudou-li Britové dodržovat karanténní opatření, exponenciální růst infekcí, která se v Británii zdvojnásobuje každý týden, způsobí, že v polovici října bude mít Británie 50 000 nových infekcí denně - a o měsíc později 200 úmrtí denně.

Zatímco Český rozhlas tvrdí, že komentátoři veřejnoprávní instituce nemají povinnost konfrontovat vysílané bláboly o tom, že koronavirus je vlastně jen chřipka, že na jiné nemoci umírá daleko více lidí, že staří lidé musí umřít stejně. Britští zdravotníci právem upozorňují, že každý občan má odpovědnost nejen za sebe, ale i za ostatní spoluobčany bez rozdílu věku.

Mladí lidé, kteří většinou nemusejí mít žádné příznaky (i když jsou mladí lidé, kteří na koronavirus zemřeli !) po vlastní nákaze infikují své rodiče, své blízké a své prarodiče. Více než kdy jindy ukazuje tato pandemie, jak jsme všichni navzájem závislí na  individuálním odpovědném jednání ku kolektivnímu prospěchu. Jenže kolik lidí - a tuplem ještě v České rozhlase - to dnes po třiceti letech idiotské individualistické propagandy v Česku dnes ještě chápe?

Covid-19 není jen chřipka. Není pravda, že na jiné choroby umírá více lidí. Statistické studie tzv. nadbytečných úmrtí, tedy srování úmrtnosti z letošních jarních měsíců s průměrem předchozích let dokázaly, že např. v Británii zemřelo od začátku letošní koronavirové pandemie přibližně o 60 000 - 70 000 lidí více než v jiných letech.

U mnoha nakažených pacientů koronavirus dlouhodobě poškozuje srdce, ledviny, plíce a mozek. I u pacientů, kteří měli zpočátku mírný průběh onemocnění, se mohou za několik týdnů po "vyléčení" objevit vážné a dlouhodobé komplikace. Pacientů s tzv. "dlouhým covidem" je podle odhadů asi 600 000.

Představa, že v zemi vznikne "stádní imunita", je nesmyslná. Bylo by zapotřebí nákazy asi 80 procent obyvatelstva. Z nakažených umírá asi 1-2 procenta pacientů. Při nákaze 8 milionů lidí by v Česku zemřelo až  160 000 osob. Jsou na to lidé, blábolící v Českém rozhlase, skutečně připraveni?

Nikdo neví, jak dlouho trvá nákazou vzniklá imunita. Pravděpodobně jen cca dva měsíce. Jsou klinicky analyzovány dva případy, kdy po "vyléčení" byl pacient nakažen koronavirem znovu, jeho mírně odlišnou verzí. V prvním případě neměl už příznaky, v druhém případě byla druhá nákaza daleko vážnější než nákaza první.

Je nepochopitelné, ale vzhledem  k tomu, jak idiotsky se chovají česká média, možná logické, že i při nynější obrovské míře nákazy v ČR dostáváme neustále pozvánky na další a další hromadné akce v ČR v uzavřených prostorách. Skutečně chtějí organizátoři zemřít? 
Zdroj: Čulík, Britské listy

1 komentář:

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.