Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 7. února 2020

Má Greta morální právo vést revoluci mladých


Mladí lidé ještě nemají zásluhy ani zkušenosti, přesto nadávají ostatním a vyhrožují! Vysmívají se osvědčeným pravdám a tradicím svých předků. Co s tím…? Vyniká tím nyní Greta Thunbergová? Nebo ji někdo zneužívá a chce tím získat velkou moc?

Proč nemocná hysterická dívčina káže o ochraně přírody, ale přitom pije z jednorázového kelímku a potraviny má zabalené v plastovém sáčku? - Greta Thunberg je opravdu „jen sedmnáctiletá dívka s Aspergerovým syndromem, která se občas chová nevhodně nebo plácne něco, co je za hranou. Její hlavní poselství zní: „Poslouchejte vědu a jednejte podle vědy“. 

Tedy, důležitá není samotná Greta, ale to, že stovky vědců celého světa se již v dnešní době shodují, že je nutné rázně snížit emise skleníkových plynů, aby se zabránilo globálnímu oteplení o více než 1,5 stupňů Celsia v porovnání s obdobím před průmyslovou revolucí, jinak dojde ke katastrofám. 

Proč nám nezletilá dívka vyčítá naši uhlíkovou stopu, když její plavba na jachtě byla v součtu větší zátěží pro životní prostředí, než kdyby využila běžnou leteckou linku? - Proč? Protože kdyby letěla letadlem, její důležité poselství by zaniklo mezi mnoha jinými zprávami. 

Je Greta obětí fanatiků klimatického alarmismu a měla by proti jejím rodičům zakročit sociálka? A proč se místo stávkování nevěnuje škole?! - Greta loni ukončila druhý stupeň švédského základního vzdělání a na vysvědčení měla 14 jedniček a 3 dvojky. Protože v tamním systému je domácí vzdělání nelegální, vzala si Greta od srpna 2019 tvůrčí volno před nástupem na střední školu, aby se mohla věnovat svým aktivitám. Takže studium má v pořádku a rodiče se o ni starají řádně. Zatím nijak nezbohatli a nic nenasvědčuje tomu, že by dceru jakkoli zneužívali.

Proč dnes mladí lidé poučují rodiče a chtějí někdy dokonce omezovat jejich práva, když zároveň natahují ruku, aby titíž „hloupí“ rodiče zaplatili jejich životní nadstandard, studia, zábavu, kapesné i rámusení na demonstracích? - Tohle je bolestivá situace! Dnešní mládež vyrostla v době internetové a v euforii z inovací podceňuje „starý svět“, který jí zajistil blahobyt. (brl)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.