Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 9. ledna 2020

Zemřel bývalý poslanec Čestmír Hofhanzl


Ve věku 78 let zemřel někdejší poslanec Občanské demokratické aliance RNDr. Čestmír Hofhanzl. O jeho úmrtí  informoval deník E15 a potvrdil jej i starosta obce Třeštice Martin Kodys. Pohřeb se uskuteční v pátek v Telči.

Hofhanzl byl poslancem v 90. letech, už v roce 1990 byl zvolen do České národní rady. Uspěl i v následných volbách, členem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl až do roku 1998. S ODA se Hofhanzl v roce 1998 názorově rozešel a stal se členem nově vzniklé Strany konzervativní smlouvy, za kterou v roce 2000 neúspěšně kandidoval do Senátu.

Hofhanzl se narodil 9. října 1941 v Borovanech na Českobudějovicku. Jeho rodiče byli jako živnostníci po roce 1948 perzekvováni. Čestmír Hofhanz.nakonec vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze. Od roku 1983 pracoval v biochemické laboratoři v Jihlavě.

Poznal mnohé podvody, které se za vlády komunistů děly především v zemědělství a tvrdě proti komunistům vystupoval. Jako antikomunista v roce 1989 patřil mezi zakladatele jihlavského Občanského fóra.  Svůj životní osud popsal v knize "Jak jsem poznával svět."

Poslední rozloučení s Čestmírem Hofhanzlem bude v pátek v 15 hodin v kostele svaté Anny v Telči, zádušní mše se bude konat 20. ledna.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.