Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 14. června 2019

Horké léto, okurková sezóna. Zahradníček komentuje


14.6.2019; 7:52  Sluníčko pálí a pálí, červen se tentokrát vydařil. Zatím. Chladný květen je zapomenut, jako by neexistoval. Ten májový chlad snad ukončily volby do EP. Ty dopadly, jak dopadly, rychle se i na ně zapomnělo, media zajímá jen, co se děje právě teď. To je jejich chleba. Nyní se toho moc neděje, jalové demonstrace proti Babišovi a Benešové většinu obyvatelstva nezajímaly. Parlamentní prázdniny sice nezačaly - někteří politici je mají celý rok - ale okurková sezóna klepe na dveře.

Příznivci fotbalu okurkovou sezónu mají. První a druhá liga mají do poloviny července přestávku, nižší soutěže se dohrávají. Nástavba první ligy a baráž přinesly do některých klubů hlavně pocity křivdy. Vztek byl vylit na hlavy rozhodčích. Nejzuřivější byli funkcionáři v Jihlavě, kteří ztratili kritičnost a požadovali opakování utkání. Zřejmě se jim zhroutily plány a nevyplatily investice. Realita a pád na tvrdou zem jsou někdy těžké. Bývalé okresní město u dálnice zásluhou povýšení na krajské chce být rovnocenné ostatním krajům. Poloha města nahrává i fotbalovým podnikatelům. Zásluhou výhodné polohy mezi Prahou a Brnem, není zde problém přitáhnout hráče z obou metropolí. Bohužel pravidla fotbalových soutěží nejsou stavěna pro venkovské kluby.

Stejná letní nuda je i na Slovensku. Končící prezident Kiska se dojel rozloučit do Prahy se Zemanem a založil vlastní stranu. Zeman nezaložil nic, ale připravuje se prý na jízdu ležmo v nafukovacím člunu po hladině rybníčka na Vysočině. Rozzlobila ho ruská Duma (parlament), kde chtějí vojákům okupačních vojsk z roku 1968 v Československu dát statut veteránů.

Slovenské dřevorubce v neuvedené oblasti navštívil mladý medvěd. Ti vylezli na korbu náklaďáčku a medvědovi, který si prohlížel  na cestě zanechané batohy a motorové pily, nadávali. Vše natáčeli na video a později poslali na internet. Medvěd dostal dvakrát železným klínem do hlavy. Po první ráně se mu zřejmě zatmělo před očima a motal se kolem dřevorubců, když se pak postavil na zadní a chytil za korbu auta dostal druhou ránu klínem. Po ní utekl do lesa. Dřevorubci velmi rozzlobili ochránce zvířat tím, že před medvědem neutekli, případně se nenechali roztrhat.

Volně pobíhající zvířata na Slovensku nejsou jen v lesích. V Dubnici nad Váhom na ulici napadl beran zezadu muže, až ten upadl. Naštěstí se jednalo o mladého muže, který rychle vstal a kopanci útočícího berana odehnal. Podle toho, jak se muž držel za záda a kulhal, rána od berana to byla tvrdá. Obyvatelé Dubnice tvrdí, že  volně pobíhající domácí zvířata jsou ve městě běžná věc. Mimo ovcí je možné potkat kozy, koně i dobytek.

Ve Vídni v neděli policisté naměřili muži na elektrokoloběžce rychlost 73 km/hod. Když ho zastavili, nastalo dohadování, muž tvrdil, že se jedná o  neupravenou koloběžku zakoupenou v normálním obchodě, takže by neměla překročit povolenou rychlost 50 km/hod. Policisté nedokázali odpovědět, ale třiatřicetiletý muž pokutu stejně dostal. Nikoli za překročení rychlosti, ale za jízdu přes křižovatku na červenou. A pokuta byla i na vídeňské poměry mastná. 1.000 eur (25.000 Kč).
Josef Zahradníček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.