Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 13. prosince 2018

Zimola jako Henlein, Babiš jako školní kuchař. Zahradníček komentuje


Psaní komentářů se mi nedaří. Včera napsaný komentář mi zásluhou několikaminutového výpadku elektřiny nenávratně zmizel. Mokrý sníh zřejmě rozvaděčům energií způsobil starosti. Zřejmě i to bude důvod k dalšímu zdražování elektřiny. Pravdou je, že zima svůj příchod ohlašuje nejrůznějšími způsoby, až jsou z toho meteorologové jeleni. Jejich předpovědi jsou obyčejně opačné. Sotva ohlásí mrazy, přijde oteplení, když hlásí teplo, napadne sníh atd.

Výpadek elektřiny naštěstí, při veškeré smůle, mě včera večer zastihl až ve chvíli, kdy rozhodčí odpískal konec utkání Viktorie se slavným AS Roma a hráči i diváci v Plzni se radovali z vítězství. Vítězství je to cenné z mnoha důvodů, hlavně mě potěšil fakt, že české týmy můžou s vykřičenými fotbalovými miliardáři nejen hrát vyrovnané partie, ale i přehrávat je. Škoda dřívější plzeňské oddanosti v utkáních se slabým vítězem skupiny Realem Madrid.

Včera některé lidi pobavil, některé rozzlobil bývalý jihočeský hejtman Zimola, když reagoval na střelbu nějakého kriminálníka ve Štrasburgu a napsal, že západní hodnoty nesmí překračovat naše hranice, že český stát se musí radikalizovat. Jiří Zimola, bývalý rádoby učitel z pohraniční Nové Bystřice, naznačil, že milejší mu jsou východní hodnoty a zbraně v rukou milicionářů. Zimola svým postojem proti spojenectví se západními demokraciemi jaksi připomíná Konráda Henleina, který také jako bývalý učitel z pohraničí se dal na politickou dráhu, na jejím vrcholu byla Mnichovská dohoda.

Sklady internetových obchodů jsou prý zavaleny balíky  se zbožím. Obchod ani dopravci nemůžou nápor zvládnout, přesto denně je emailová pošta zaplněna nabídkami, přesto denně jsou nabídky na každé webové stránce. Tahání peněz od občanů je asi hodně výhodné. Obchod ví, že spousta lidí má peníze, které nemá za co utratit. V módě je stále nabídka  "značkového" zboží se slevou. Odolat je těžké. Většinou se jedná o jinak zboží neprodejné.

Maloměšťáctví je nezničitelné. Že lidé raději utrácejí tak, aby to ostatní viděli a mnozí záviděli, zjistil i jeden můj známý majitel ovocného sadu. Je zapřisáhlým odpůrcem jakékoli chemie, u nich doma se nesmí ani podlaha mít chemickými prostředky. Je tedy zřejmé, že v dlouholeté historii jeho stromy nikdy žádný chemický postřik nezažily. Letos měl velkou úrodu ovoce, a tak se je snažil prodat. Marně. Výkup padaného ovoce, jímž se před listopadem zabývala každá prodejna Jednoty, Zeleniny i spousta soukromých spolupracovníků Fruty, už definitivně skončil. Nikdo nechce ovoce trhané, natož padané. Levnější prý je ovoce ze zahraničí. Zahlcené byly i palírny a moštárny, a tak můj známý inzeroval prodej jablek za 5 Kč/kg v mediích. Za dva měsíce se mu ozval jeden zájemce ze vzdálenosti 170 km, který měl zájem o 20 kg jablek, ale pouze v případě, že mu jablka dodavatel dopraví na místo. "Raději lidi kupují za 35 korun v Kauflandu chemicky nabarvená jablka z Polska, než by se snížili k tomu a koupili ekologicky nezávadná od českého zahrádkáře," vztekal se pěstitel. "Na jaře budu muset několik centů jablek vyházet do kompostu."

Všechny nechutná obvinění a žaloby na premiéra Babiše, která už přesáhla české hranice, mají výsledek v tom, že Babiš mezi českými voliči neztrácí volební hlasy. Ukazují to průzkumy, i když ve skutečnosti by ve volbách Babiš měl zřejmě větší úspěch než minule. Průzkumy veřejného mínění vynechávají venkov a jsou vždy zmanipulované. Češi a Moravané mají rádi mučedníky. Babišův návrh na zavedení bezplatných obědů ve všech mateřských a základních školách, rozzuřil chamtivé rychlo-zbohatlíky, které v politice zastupuje ODS a TOP09.  Povyk nastal v bankách, které by měly odvádět daň z nadměrného zisku, čímž by se obědy ve školách zaplatily. Už slibují, že zvýší poplatky, a obědy ve školách zaplatí jejich klient..

Návrh zakázat cvičená zvířata v cirkusech, podaný ministrem zemědělství Tomanem, zřejmě vezme za své. Kdyby se nesmyslný návrh vzal doslova, nesměla by se cvičit zvířata ani jinde, od psů až ke koním. Ochráncům zvířat by se to možná líbilo, ale krocení a cvičení zvířat je tady od prvopočátků lidstva a skutečně zakázat ho nelze. Tak jako nelze zakázat zabíjení zvířat na maso, jak si přejí takzvaní vegani co často demonstrují ve velkých městech včetně Prahy.
Josef Zahradníček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.