Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 14. listopadu 2018

Rekordního sucha se zřejmě dočkáme v příštích letech


Mírné zimy a horká léta, vyschlá půda a zatopené sklepy při krátkodobých průtržích mračen. Tak někteří  experti předpovídají budoucnost střední Evropy. Sáňky bude možné vidět jen v muzeu, lyžovat se bude snad jen na trávě, bez závlah klesnou výnosy polních plodin a zeleniny. Blesky občasných bouřek budou zapalovat domy, vichřice kácet lesy a strhávat střechy a povodně ničit silnice a mosty.
 
Scénáře některých odborníků jsou sice směšné, ale některé prameny uvádějí, že v posledních dvou letech se střední Evropa oteplila o 2 stupně Celsia. Globální oteplení je uváděno 1 stupeň Celsia. Rok 2018 ještě neskončil, ale nadprůměrné teploty, které jsou zaznamenávány od letošního března, naznačují, se bude jednat o rekordně teplý rok.

Přes všechno varování ze strany klimatologů, ekologů a neprospěchářské části veřejnosti je zřejmé, že lidstvo nezmění své chování, na což bude Země reagovat dalším oteplováním. Pokud dříve suchý rok přicházel jednou za deset let, očekává se, že sucho bude trápit Evropu každý druhý rok.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.