Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 10. listopadu 2018

Princ Charles - 70 let

Příští středu oslaví britský princ Charles sedmdesáté narozeniny. Charles je znám svým dobrým vztahem k přírodě, pokud by se stal králem, byl by ve světě zřejmě prvním ekologickým sedlákem na trůně. Jeho matka Alžběta II. ani ve svých 92 letech neuvažuje o odchodu do penze nebo z tohoto světa. Nastoupit do práce ve věku, kdy Charlesovi současníci už jsou dávno v důchodu, jistě není ani pro něho příjemná představa. Řád monarchie je však neúprosný. 
Jak ten čas letí. V paměti se mihnou ještě obrázky ze slavné svatby  tmavovlasého mladíka s Dianou. Při nedávném sledování královské svatby Haryho a Megan jsem dlouho dumal, co za staršího člověka, co se tam tak pohybuje suverénně. Připomínal mi nějakého českého kostelníka či bohatšího sedláka. Nebyl to nikdo jiný než otec ženicha Charles.

Tento dlouhodobý čekatel na britský trůn skutečně se dobře cítí v gumových holinkách na skotských pastvínách a v lesích. Mimo zemědělství, přírodu a ekologii se Charles zajímá o moderní architekturu a je odhodlaným obhájcem Listiny lidských práv. Je také výborným malířem.

Oslavy Charlesových narozenin se v Buckinghamském paláci zúčastní mnoho herců a obdivovatelů Shakespearových děl. Že není CHarles  princem jen do "hezkého počasí", potvrzuje jeho činnost v různých společnostech  , které bojují za rovná sociální práva.

Jak plyne čas ztrácí vzhledem k věku princ Charles jako následník trůnu podporu pořád větší části britského obyvatelstva, které by po královně Alžbětě raději v čele britské monarchie vidělo rovnou prince Williama. Dědicem trůnu je ovšem Charles, a na tom mimo něho nikdo nic změnit nemůže, zvláště když. William prohlásil, že otce k ústupku nutit nebude.  Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.