Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 17. března 2018

Před 100 lety začala historie traktorů John Deere

Přesně před 100 lety, v roce 1918, začala výroba prvního traktoru značky John Deere. Nejdříve se John Deere rozhodl za 2,225 milionu dolarů koupit továrnu na výrobu motorů a strojů Gasoline Engine Company ve Waterloo. Tehdy byla tak vysoká investice vydávána za nesmyslné šílenství, které se nemůže vyplatit. Všeobecné se traktorům nedávala naděje na budoucnost, neboť v té době vývoj a výroba zemědělských strojů byly zaměřeny na potahové stroje. Koně byli stále nejlevnější silou v zemědělství.

John Deere v letech 1918 až 1924 vyráběl první traktor pod značkou "Waterloo Boy" model "N" o výkonu 12 PS. V roce 1923 začal na trh dodávat mode "D", který už měl dodnes používanou zeleno-žlutou barvu. Následoval model "B" jehož prodej překonal všechny rekordy, bylo vyrobeno 300.000 kusů. V roce 1963 se traktory Jonh Deere staly nejoblíbenějšími na světě.


Výroba traktorů John Deere v Evropě začala v roce 1956, když americká firma převzala továrnu Heinrich Lanz v Mannheimu, kde se  od roku 1921 vyráběly traktory Lanz-Bulldog. Firmaq John Deere se soustředila především na bezpečnost traktorů, začal je vybavovat pevnými bezpečnými kabinami, které byly později vybavovány klimatizací Sound-Gard a chráněny před prachem a hlukem. To vše, společně s převodovkou PowerShif představuje nejvyšší komfort. Na výrobě traktorů v Mannheimu pracuje 3.000 zaměstnanců.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.