Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 11. října 2017

Prezident Zeman versus kameraman. Zahradníček komentuje


O dalším nešťastném Zemanovu  výroku "Vyžeňte toho kamerana, nebo ho zabiju." samozřejmě píší dnes všechna media. Většina čtenářů a posluchačů Zemana odsuzuje. Ale tady něco nehraje.  Buď těch, kteří jeho výrok chválí, je víc, ale mlčí. Nebo průzkumy volebních referencí lžou. Jinak by nemohl mít největší důvěru obyvatel a největší podporu jako prezidentský kandidát. .

Kameraman prý rozzlobil Zemana, když mu přeběhl přes cestu. Připomnělo mi to vyprávění jednoho japonského vědce:

Dědeček onoho vědce byl někdy okolo roku 1895 jako samuraj členem doprovodu japonského císaře Mucuhita při návštěvě jakéhosi důležitého japonského ostrova v Tichomoří. Jeden anglický novinář si chtěl císaře vyfotografovat zblízka a přeběhl mu přes cestu. To ovšem neměl dělat, protože japonský císař byl vlastně bůh. Dědeček- samuraj vytáhl meč a anglickému novináři usekl hlavu. Za tento hrdinský čin si v Japonsku vysloužil uznání.
Velká Británie ovšem tehdy byla světovou velmocí číslo jedna, a tak nemohla nepotrestat zabití svého občana. Poslala na ostrov armádu a Japonce z ostrova vyhnala.
Za viníka toho, že Japonsko ztratilo významný ostrov, byl označen samuraj, jenž chránil císařovu čest a britského novináře zabil. Za ztrátu území nemohlo existovat nic jiného než trest smrti. Císař dal samurajovi jinou možnost než veřejnou popravu. Harakiri.
Dědeček japonského vypravěče pozval na hostinu všechny příbuzné a známé. Najedli se jako při jakékoli běžné rodinné oslavě, po jídle všichni pozvedli číše k přípitku. Dědeček vypil sklenku, vytáhl meč a vrazil si ho do břicha.

Že by podobným způsobem hájil Ovčáček čest svého pána si nelze představit.  Jeho hradní zprávy jsou někdy také jako rány mečem, ale hodně rezavým. O tom, že by mluvčí Hradu uznal nějaký omyl a píchl se někam, třeba jen špendlíkem, v to už vůbec nelze ani doufat.

Mnohem víc než Zeman mě rozesmutnila dnešní cesta přes město. Co všechno si můžou dovolit politické strany propagovat, to můj rozum nebere. Plakáty vyzývající k násilí snad připomínají Hitlerovu volební kampaň, když za příčinu bídy a problémů označil židy. Jestli rasizmus a náboženská netolerance patří do české politiky, potom je s námi amen!

Josef Zahradníček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.