Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 8. října 2016

Lidé si přestanou vážit svobody, až když o ní přijdou. Zahradníčkovy úvahy.

V dnešních volbách o nejvyšší příčku na momentálním politickém výsluní bojovali nakonec jen sociální demokraté s anonisty. Socialisté většinou prohráli. Volební mapa ČR je hodně modrá, ANO ovládá devět krajů, socdem má jen dva kraje (Jihočeský a Vysočinu), lidovci jeden (Zlín) a Liberecký kraj patří starostům.

Tolik stručně o výsledcích voleb. Ti, co uspěli (levice), bijí se v prsa jako Tarzani, ti, co neuspěli (pravice), říkají, že se jednalo o bezvýznamné volby, oni se připraví na příští rok do nejdůležitějších voleb. Hodně lidí se raduje z Haškovy porážky na jižní Moravě. Jeho další útok na Sobotku v čele ČSSD zase nevyšel. A Sobotka musel přiznat porážku od Babiše, který se chlubí tím, že vytřásá kapsy drobným živnostníkům. A to v českém národě platí, velcí kořistníci jako Babiš, Kelllner nebo Bakala Čecháčkovi nevadí, ale vadí mu farář, kostelník a hospodský, prostě Čecháček, když má plný bachor ještě touží vidět nějaké divadlo, nejlépe něčí utrpení. Spousta lidí - a nejen národovci a komunisti - by jistě znovu uvítala veřejné popravy jako v roce 1945.


Další dnešní událostí je fotbalové utkání české reprezentace s Německem v Hamburku. Bývalý fotbalista Luhový předpovídá porážku 0:5. Český trenér Jarolím, jenž si vysloužil přezdívku Žalud, dráždí sestavou české fanoušky. Nepočítá v obraně s Gebre Selassiem, jediným hráčem, který pravidelně nastupuje v  Bundeslize. Uvidíme za 2-3 hodiny, jak na tom česká reprezentace je.  
   Zahradníček Josef, 8.10.2016

1 komentář:

  1. Luhovému by tip vyšel, kdyby Němci na fotbal nekašlali. Po 3 góĺech se po hřištijen promenádovali.

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.