Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 3. srpna 2016

Pozor na ozbrojenou prezidentovou! Zahradníčkovy úvahy.

Bývaly ještě donedávna chvíle, kdy jsem prezidenta Zemana považoval za politika, který se sice nevyzná v diplomacii, zahraniční politice a v mravech, ale ví něco o životě ve vlastní zemi a ví jak občanům nabídnout  určitou dávku spokojeného života.

V neděli jsem ztratil poslední špetku víry v Zemanovu slušnost a inteligenci. Už to, že poskytl rozhovor internetové bulvární televizi, by bylo pod důstojnost každého i bezvýznamného politika. Když se k tomu přidá opilecké chrapounství a výzva, že lidé by měli nosit u sebe střelnou zbraň, nezbývá než napsat, že Zeman u mne ztratil veškerou důvěru.

Minule jsem se zmínil o problémech jednoho soukromého zemědělce na začátku žní. Uplynul týden a zdá se, že problém nemá jenom on, ale i ostatní zemědělci včetně Babišových podniků. Stará se o to deštivé počasí. Kousky strniště s hlubokými kolejemi na okraji zčernalého lánu řepky jsou dokladem o tom, že srážek bylo za uplynulé dva měsíce nadprůměrně. A neustále zamračená obloha na počátku srpna příliš nenaznačuje, že by slunce mělo možnost půdu vysušit.

A léto skončilo už pro fotbalisty, kteří zahájili podzimní část soutěží domácích i evropských. Zdá se, že navázali na nepříliš podařené EUIRO2016. Včerejší úspěch plzeňské Viktorie v ázerbájdžánském Baku mnohé televizní diváky rozzlobil, zvláště ty pražské, neboť se ji jeví jako nespravedlivý. Něco jiného je ovšem sledovat fotbal pohodlně v televizi a něco jiného nastoupit na trávník prádelny na západním břehu Kaspického moře. Tolik potu plzeňští hráči, co včera, doma nevypotí za pět utkání. Přitom Ázerbájdžán není žádná malá země, má skoro tolik obyvatel (9,5 mil) jako ČR, z nich 95 procent jsou vyznavači islámu.

Prezident Zeman se svou mstivostí silně připomíná prezidenta Beneš, který po válce nakonec doplatil na svou chorobnou nenávist k těm, o nichž se domníval, že způsobili jeho pád v roce 1938. Beneš byl ochoten při vyhánění sudetských Němců, a hlavně při odstranění úhlavních předválečných nepřátel - agrárníků, spojit se třeba s čertem. Rozhodl se pro komunisty. Zeman 10 let na Vysočině stejně jako Beneš v Londýně pěstoval svou nenávist k těm, kteří ho v roce 2003 nezvolili. Zanevřel i na ČSSD, kterou kdysi vedl, a vymyslel nepřítele v jakési "pražské kavárně," do které počítá i protikandidáta Schwarzenberga. S českými komunisty se zatím přímo nespojuje, ale jeden nikdy neví. Podbízí se komunistům čínským i Rusku, které si dělá pořád jakýsi morální nárok na přítomnost ve střední Evropě.

Nejen Zeman připomíná tragickou rodinu Benešovu. Prezidentova manželka Ivana Zemanová se prý vyzbrojila stejně jako Hana Benešová, která po Mnichovské dohodě vpálila kuli do prsou generála Zmeka, když ten obvinil jejího manžela z vlastizrady a z obelhávání armády sliby o pomoci spojenců. Tak tedy pozor na Zemanovou!
Zahradníček Josef


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.