Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 18. dubna 2016

Uprchlíci už netáhnou, je třeba změnit lokál. Zahradníčkovy úvahy.

V posledním, velikonočním, svém příspěvku jsem se zmínil o přání ekonomů zdražit potraviny. Můj názor, že ekonomové jsou jen studovaní zloději a lháři, potvrzují další jejich nářky, že uzavřením obchodů na Štěpána přijde stát o miliardy. Nevím o kolik přijde třeba Rakousko, kde je každou neděli a svátek v obchodech klid, ale vím, že tato země bohatne a její občané mají několikanásobně vyšší příjmy než lidé v zemi české ovládané českými ekonomy.

Mimo ekonomů a právníků jsou pro občana u nás největším neštěstím  novináři. Na Lidovkách se po Zaorálkově oznámení, že Česká republika se změní na Czechii, rozhodli udělat "tabulla rasa, i kdyby mělo na to padnout tohle odium", jak říkal Filipovský v jednom starém filmu. Navrhli název Bohemia, k čemuž formálně uspořádali anketu s návrhy dalších názvů. Taková anketa samozřejmě nemůže dopadnout jinak, než si autoři přáli. Bohemia. To by byl název státu! Po včerejším fotbale mě napadlo, že ještě lepší by byl název Bohemians, tedy lidově Bohemka. A ve znaku tohoto státu by mohl být klokan. Proč ne? Je to stejně exotické zvíře jako lev. Potom už není daleko k již osvědčenému Böhmen und Mähren. To by jistě národovcům a komunistům vyhovovalo víc než EU.

Včerejší dva fotbalové zápasy Synotligy téměř potvrdily,  že Viktorie Plzeň obhájí titul a Sparta i se svými miliardami bude asi ještě bojovat o druhou příčku, po které šilhá Mladá Boleslav. Z pěti zbývajících utkání by Plzeň musela čtyři prohrát, aby na titul nedosáhla. Plzeň mě v zápase s Brnem zklamala, i když vyhrála. Stereotypní hra do ofsajdů, snaha hráčů dojít s míčem až do branky, obléhání brněnské hradby bez střelby. Jedinou netelegrafovanou střelu z dálky  na brněnského brankáře Melichárka poslal Kovařík, jehož forma ovšem na jaře povážlivě uvadla. Klobouk dolů před Melichárkem, nejlepším mužem na trávníku Doosan Areny. Ten zachránil Zbrojovku před velkou nadílkou.
Sparta mě nezklamala. Ani zklamat nemůže, protože hraje pořád stejným sovětským stylem hurá na branku (a přes spáleniště a krvavé řeky). Bohemka potvrdila můj názor, že je momentálně nejlepším pražským týmem. Chybí jí pouze zkušenosti, přebývá naivita. Jak včera večer v Ďolíčku nejstarší hráč na hříšti Čížek (37) proháněl obranu Sparty, mělo by nahnat stud do tváří mladých fotbalistů.  Čížek zcela zastínil o pár let mladšího sparťanského "zakončovatele" Lafatu.

Bouřky kolem uprchlíků z Asie a Afriky postupně odcházejí. Přičinilo se o to i 25 uprchlíků, kteří odmítli azyl v České republice. Sami uprchlíci jasně řekli, že buď se dostanou do Německa, nebo se vrátí zpět do Iráku, o českou "pohostinnost" nestojí. Tím ovšem rozčílili islámobijce Konvičku a spol., kteří od běženců očekávali teroristický útok, po němž by otupělý český volič v náručí odnesl Konvičku, Sládka, Bartoše, Vandase a Okamuru do Strakovky. Starosti běženci způsobili i českým novinářům, kteří musejí pro své výmysly hledat nová témata. Přitom uprchlíci byli pro ně darem z nebes, nemuseli vůbec přemýšlet o tom jak v lidech vyvolávat strach.
Zahradníček Josef

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.