Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 25. dubna 2016

Fotbal jen na placené O2 Sport. Zahradníčkovy úvahy.

Včera, 24. dubna 2016, se vrátila zima s nočními mrazíky. Čas od času se i v minulosti stávalo, že při sázení brambor poletoval sníh. Horší to bylo, když po zasázení přišel silný mráz a hlízy v zemi namrzly. Než se vzpamatovaly a vyklíčily, bylo léto.

Tento článek jsem schválně napsal až po největší letošní  události ve fotbalové Synotlize, jíž bylo utkání Sparty s Viktorií Plzeň. Vsadil jsem na vítězství Plzně a dobře jsem udělal. Po té, co ve středu rozhodčí Kocourek za pomoci dalšího Jihočecha sparťana Lafaty podřízl Duklu, jsem si byl skoro jistý porážkou Sparty. Dvakrát za sebou darovat Spartě vítězství to už si rozhodčí nedovolí.

První gól jsem neviděl, mohl jsem sledovat utkání od 20. minuty. První polovina sice další gól nepřinesla, protože Bičík v brance Sparty čaroval a plzeňské střely bravurně vyrážel. O neproměněné penaltě Dočkalem se píše jako o osudovém okamžiku utkání, ale jinou střelu v prvním poločase Sparta na plzeňskou bránu nevyslala. Větší část druhého poločasu byla ve znamení zoufalého tlaku Sparty. Plzeňská obrana však s neuvěřitelným klidem a přehledem odolávala, vyčníval v ní podle mne nejlepší hráč na hřišti Roman Hubník.

Bohužel utkání mohl sledovat jen omezený počet televizních diváků na placené televizi O2sport. Pokud by utkání vysílala veřejnoprávní televize, byl by fotbal jistě na obrazovkách alespoň 500.000 televizorů, včera mohlo utkání sledovat v placené televizi O2 Sport, která si sobecky zakoupila všechna vysílací práva na Synotligu, maximálně 150.000 diváků. Utkání vysílaná O2 Sport musí také platit i diváci sledující sport v sázkových kancelářích.

Méně sledovaná televize rovná se menší zájem reklamních agentur. Takže O2TV ztrácí na příjmu z reklamy. Nyní je otázkou jestli najde tolik platících diváků, aby ztráty z reklamy nahradili. Šéfové uvedené televize tvrdí, že oněch 500.000 platících diváků seženou. Pokud ovšem tito diváci si O2TV Sport budou ochotni zaplatit, nebudou mít možnost sledovat jinou televizi, takže budou muset mít 2 televize a platit dvakrát. Mnoho diskutérů (zřejmě placených soukromými televizními stanicemi) vytrvale na internetu prohlašuje, že správné je za všechno platit, že volné sledování televize je přežitek socializmu. Že by před rokem 2000 socializmus byl ve všech západních zemích, kde bylo sledování televize za podobných podmínek jako u nás, nevěří samozřejmě nikdo.

Fotbal byl vždy zábavou méně příjmových skupin obyvatelstva. Vyhnat lidi od fotbalu za pomoci plateb se O2TV podaří snadno, nikdo určitě kvůli tomu nebude skákat pod vlak, kdo však bude inspirován fotbalem? Kde si mládež vezme příklad, když ne v televizi? Už dnes je těžké udržet mládež na hřišti, do 15 let většina se sportem končí.

S mládeží souvisí včerejší konflikt na Pražském hradě, když hradní policie nedovolila skautům, kteří přišli na mši do basiliky sv. Jiří, aby uctili svého patrona, zazpívat státní hymnu. Asi s Hradem skutečně nebude něco v pořádku, i když za incident se mluvčí Ovčáček skautům omlouval. Třeba by se prezidentovi víc líbily červené šátky pionýrů.

Tento týden bude zřejmě parlament znovu projednávat protikuřácký zákon. Kuřáci v restauracích prý obtěžují nekuřáky. Kolik je to obtěžovaných lidí? Jaké procento obyvatelstva? Řekl bych, že daleko víc lidí obtěžují telefonní hovory. Nedávno jsem jel ve vlaku a nedalo ode mne seděl jakýsi obchodní zástupce pojišťovny, který bez odpočinku obvolával všechny své klienty, spolupracovníky a známé a třicet cestujících muselo vyslechnou všechny zbytečné formální dotazy, nabídky a vysvětlivky k pojistkám podávané velmi silným hlasem. Nebo zvonění, ječení a vyhrávání mobilů v čekárnách zdravotnických zařízení je "veselé" a přinejmenším přispívá ke "snížení" krevního tlaku.. Že by prospívalo léčení? Dříve všude u lékařů byly výzvy k vypnutí mobilů, že radiové vlny ovlivňují chod zdravotnických přístrojů. Dnes už nápisy nejsou, mobily přístrojům nevadí. 
Zahradníček Josef

1 komentář:

  1. Plošný zákaz kouření v restauracích je neomarxistické totalitní opatření, které má posílit ponížení občana, co nedostatečně dbá o současnou svátost nejsvětější - o své zdraví. Argument ve prospěch zákazu, že kouřením v restauracích trpí personál, je úplně prázdný -

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.