Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 21. září 2015

1,000.000 lidí o víkendu navštívilo Oktoberfest

Během víkendu navštívilo Oktoberfest v Mnichově více než 1 milion lidí, vypil se 1 milion litrů piva a snědlo 10 volů (o 2 méně než vloni). V letošním roce  se prosazují vegetariánská jídla, hlavně špenátové placky.

Umělci, prodavači i účetní jsou spokojeni, že přišlo hodně návštěvníků a festival má klidný průběh. Jsem rád, že slavnost začala a pokračuje tak harmonicky, že největší lidový festival na světě je zase tady," řekl náměstek mnichovského primátora Josef Schmidt.

Už v sobotu primátor Gieter Reiter dvěma ránami narazil první sud piva. UÚvodní ceremoniál pak pokračoval přehlídkou městských stážníků v bílomodrých francouzských uniformách. Největší nedělní atrakcí byl krojovaný průvod, v němž bylo 9000 lidí z Německa, Rakouska, Itálie, Slovinska, Srbska  a Polska. Průvod byl dlouhý 7 km. Pochvalu dostalo počasí, protože nepršelo. Obavy z deště mají majitelé krojů, cena jednoho je většinou vyšší než 1.000 eur, a ženy, které jsou v nich oblečené, protože váha mokrého kroje je vyšší o několik kilogramů.
Plané byly také obavy z příchodu migrantů, tuto záležitost však mnichovské úřady vyřešily před zahájením Oktoberfestu.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.