Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 13. května 2015

Pesticidy pomáhají k zisku, ale také denně škodí a vraždí.

Chemie ničí lidstvo. Prakticky každý člověk na světě denně dostane nějakou dávku pesticidů, které jsou v potravinách, vodě i vzduchu. Je to jako by si každý člověk ráno dal větší či menší pohárek glyfosátu nebo chlorpyrifosu. Pesticidy jsou už všude. Chemická ochrana rostlin je šílenství provozované na polích, zahradách, vinicích, lesích, vodách, železničních tratích, parcích i soukromých zahradách a dvorech. 

Podle lékařských studií pesticidy mají rozhodující podíl u různých nemocí. Urychlují většinu neurologických a imunologických onemocnění, často přímo způsobují rakovinu a negativně ovlivňují vývoj dětí. Nejvíce ohroženými skupinami lidí jsou lidé pracující v zemědělství a zahradnictví a děti před  a po narození.

Nejvíce nežádoucích látek se nachází ve vodních tocích. Různé organizace sice propagandisticky prosazují výrobu neškodných pesticidů, avšak to není řešením, protože chemikálie budou škodit vždy, jen jiným způsobem. Ideální by byla zemědělská výroba bez chemických přípravků, a to i za cenu snížení výnosů a drastického zdražení (či dotování) potravin. (vt)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.