Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 22. dubna 2015

Putin vyměnil ruského ministra zemědělství

Problémy způsobené konfliktem se Západem se v Rusku odrážejí v nedostatku a ceně potravin. Proto se ruský prezident Vladimír Putin rozhodl odvolat z funkce ruského ministra zemědělství Nikolaje Fjodorova a na jeho místo jmenoval Alexandra Tkačeva.
Putin

Ruská vláda je nyní nucena řešit hlavní problémy současné ruské ekonomiky. Ministerstvo zemědělství bylo v palbě kritiky už několik let, nyní při konfliktu s Ukrajinou se problémy vyostřily. Očekávání, že embargo na dovoz potravin ze západních států se Ruska nedotkne a dovoz potravin bude hned nahrazen domácí produkcí, se nenaplnilo. Výsledkem bylo zvyšování cen potravin a energií.

Putin bývalého ministra zemědělství Fjodorova viní z problémů, že nedokázal účinně na embargo reagovat. "Potřebujeme více domácích potravin," řekl nový ministr Tkačev, který doposud byl gubernátorem v oblasti Krasnodar (1200 km jižně od Moskvy). Tato oblast, podél řeky Kubán, je nazývána obilnici Ruska. Putin zřejmě spoléhá na Tkačevovovu zkušenost se zemědělstvím v této úrodné oblasti (okolo 10 m n.m.) a její využití pro zvýšení produkce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.