Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 4. března 2015

Značka New Holland slaví 120 let

Už 120 let se zemědělci setkávají ze značkou New Holland. Jedná se firmu vyrábějící zemědělské stroje. Za 120 let prošla různými změnami majitelů a fúzemi. Značka však zůstala do současnosti.
Podnik byl založen v roce 1895 ve městě New Holland v americkém státe Pennsylvania. Zakladatelem byl šestadvacetiletý Abe Zimmermann, který se zabýval opravami zemědělských strojů a šrotováním obilí. V roce 1903 Zimmermann založil společnost New Holland Machine Company.
Za velké hospodářské krize v roce 1930 Zimmermanovu společnost koupila skupina investorů, která se pokoušela výrobu strojů pro zemědělství rozšířit a zdokonalit. Prosadila se sice s prvním automatizovaným lisem na seno a slámu (Models 73), který měl zdokonalené vázání, ale podmínky pro další rozvoj firmy nebyly příznivé, takže se potýkala s existencí.
V roce 1947 se majitelem podniku stala společnost Sperry Corporation, která vyráběla stroje s názvem Sperry New Holland. V roce 1964 ji koupil přední evropský výrobce mlátiček a kombajnů belgická firma  Cleays, přičem podnik dostal název Cleyson. Po krátkém čase se vrátil název New Holland. V roce 1974 firma představila první dvoububnovou sklízecí mlátičku. Tento typ kombajnů vyrábí do současnosti.
V roce 1986 se New Holland dostal pod společnost Ford Motor Company. Po několika letech, v roce 1991, byla firma Ford New Holland , včetně výroby traktorů Ford, prodána italské společnosti Fiat, která začala výrobky prodávat pod značkami Ford a Fiatagri, ale brzy je přejmenovala na známé  označení New Holland. KOncem roku 1999 z výrobní linky závodu v Basildonu (Anglie) vyjely první traktory vlastní konstrukce New Holland.
V roce 1999 však došlo ke sloučení společností New Holland se společností Case Corporation. Vznikl tedy koncern zemědělských a stavebních strojů Case New Holland, který patří pod průmyslový koncern CNH, jehož hdnota je 28 miliard dolarů. Předsedou koncernu je šéf Fiatu Sergio Marchione.

Abe Zimmermann, zakladatel firmy New Holland, určitě v roce 1895 nepředpokládal, že z malé opravny zemědělských strojů se za 120 let stane druhý největší výrobce zemědělských strojů na světě.   

1 komentář:

  1. Poskytujeme okamžité půjčky s úrokovou sazbou 2%. Jsme také investoři a můžeme investovat do vašeho podnikání. Další informace e-mail danielmarshallwheeler@gmail.com

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.