Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 31. srpna 2013

Země živitelka 2013 (2)

Že výstavu Země živitelka zahajuje každý rok jiný ministr zemědělství už se stalo pravidlem. Letošní ročník zahajoval navíc nový prezident (ten, co odtud před rokem prchl jako uličník, když policajt chtěl na něm živnostenský list a povolení k postavení stánku). Nový je také ředitel výstaviště.

Rozhodně se nedá říci, že letošní Země živitelka nabízí mimořádné exponáty. Většina proslulých výrobců zemědělské techniky zřejmě už dospěla k názoru, že Země živitelka není odbytištěm, jako jsou zahraniční veletrhy, neboť návštěvníci českobudějovického výstaviště nehledají stroje za několik milionů, ale spíše potraviny a domácí potřeby v hodnotě desetikorun. I těch tradičních stánků je jaksi méně. Snad nový ředitel chce změnit charakter výstavy a plní přání nového těšnovského šéfa, který by snad rád uplatnil hlavně drahé novinky potravinářského průmyslu, včetně své rodinné firmy. Vychází zřejmě ze zkušenosti, že suroviny pro potravinářský průmysl se dají lehce dovézt.


Chci kandidovat do PS. Nejlépe "Hlava vzhůru" s Bobošíkovou, Klaus mě určitě podpoří. Hlasů mnoho. Práci poslance bych snadno zastal, ministra zemědělství taky a určitě i prezidenta.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.