Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 26. prosince 2012

Narození Ježíše Krista není přesným začátkem letopočtu.

I přes vyhrůžky ortodoxních židovských organizací začali američtí archeologové, z univerzity v Severní Karolině, hledat v Izraeli stopy po prvních křesťanech. Místem jejich zájmu byla záhadná hrobka, na které stojí jedna z moderních budov. Museli použít speciální vrtací zařízení s kamerami.

V hrobce byly nalezeny různé nádoby. Na jedné nádobě je obrázek ryby, která v tlamě drží člověka. I na dalších byly obrazy připomínající biblický příběh o Jonášovi. Odborníci se domnívali, že tato událost mohla dát základ víry o vzkříšení.

Hrobka pochází z poloviny prvního století našeho letopočtu, tedy je starší než evangelium. Výzkum hrobky, probíhající začátkem osmdesátých let, byl židovskými skupinami zastaven, takže domněnky, že víra podobná křesťanství byla už před Kristem, nebyly potvrzeny.

Jeden velký omyl se týká všeho lidstva. Je to jiný začátek letopočtu, který se neshoduje s narozením Ježíše Krista. Omyl potvrzuje i současný papež Benedikt XVI.

Protože král Herodes, který chtěl Ježíška zabít, zemřel ve 4. roce před naším letopočtem, nemohl se Ježíš narodit v roce nula či jedna. Muselo to být o několik let dříve, za života Herodova. To znamená, že letopočtem jsme neméně o 5 let vpředu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.