Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 8. listopadu 2012

Zetor obnovuje výrobu Majorů pro drobné zemědělce.

Zetor začátkem příštího roku zahájí výrobu nového traktoru Major. K výrobě traktorů nižší výkonové řady se firma vrací po sedmi letech. Novinka navazuje na stejnojmenný model, který byl v minulosti jedním z nejúspěšnějších traktorů. Celkem už firma za dobu své existence uvedla na trh 1,2 milionu traktorů.

Cenu traktoru firma neuvedla. Bude nižší než u traktoru řady Proxima. Cena za Major bude známá v prosinci. Zetor také pracuje na novém traktoru v největší výkonové řadě s názvem Maxterra
Prodejna Zetorů v Holandsku.
Nový Major je určený pro rodinné farmy, hlavně v ČR, na Slovensku a Polsku.  Velký odbyt Zetor očekává v Polsku, kde je velké množství drobných zemědělců. 
Zetor Major 4011
Zetor chce příští rok prodat asi 1000 traktorů nové modelové řady, což je přibližně 18 procent plánované celkové produkce roku 2013. Firma Zetor chce vyrobit a prodat prvních 77 nových Majorů v lednu 2013. Konstrukční práce na novém modelu Zetor byly zahájeny už v roce 2011. Většina produkce má jít na export. 
Zetor Major 2023
Traktor pod názvem Zetor Major byl vyráběn  v letech 1962 až 2006. Důvodem zastavení výroby byla restrukturalizace výrobního programu společnosti,při které vypadly modely nižší výkonové řady. Původní traktor značky Major byl poháněný dvou-, tří- a čtyřválcovými motory od 20 do 84 koní. Byl dodáván jak ve verzi s pohonem dvou kol, pohonem pásy, polopásy i pohonem čtyř kol. S bezpečnostní kabinou nebo bez ní. Nový Major bude firma zpočátku vyrábět s náhonem na všechny kola.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.