Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 25. března 2012

Papež Benedikt XVI. je na návštěvě Mexika a Kuby.

V pátek 24. března odletěl na návštěvu Latinské Ameriky papež Benedikt XVI. Na letišti u města León ho očekávalo asi 350.000 lidí. Papežova návštěva je součástí oslav 200 let nezávislosti většiny latinskoamerických států.Na letišti v Leónu papeže přivítal mexický prezident Felepe Calderon s chotí. Mexiko je silně katolická země, k římsko-katolickému náboženství se tam hlásí 94 milionů lidí.


Papeže Benedikta XVI. při letu doprovázelo více než 70 novinářů. Při tiskové konferenci na palubě letadla odpovídal mj. na dotazy, týkající se problematiky obchodu s drogami a sociálních kontrastů v Latinské Americe. Benedikt XVI. vyzval k překonání rozpolcenosti na osobní a veřejnou morálku. „Církev není politickou mocností, nýbrž nositelkou morálky, jejímž prvním úkolem je vychovávat svědomí k zodpovědnosti,“ zdůraznil. Vrcholem papežovy návštěvy bude nedělní mše v městě Silao, na které je očekáváno třičtvrtě milionu lidí.


Mimo Mexika papež navštíví ještě Kubu. Přestože režim na Kubě je podřízen marxistické ideologii, téměř tři čtvrtiny obyvatelstva se hlásí ke katolické víře. Je to zřejmě dokladem toho, že marxizmus církevní morální hodnoty nemůže překonat. Papež bude na Kubě sloužit dvě mše. Účastníci mší dostanou na 26. - 28. března v zaměstnání placené volno. Kubánská policie zatýká disidenty, aby v době papežovy návštěvy neprovokovali.
(Foto: Reuters, AP)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.