Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 8. ledna 2012

Kněz zachránil Hitlera, kvůli němuž později zemřely miliony lidí..

Podle německé historičky Anny Elisabeth Rosmusové se nacistický vůdce Adolf Hitler neměl dožít více než 4 let. Topícího malého Adolfa zachránil kněz Johann Kühberger.

Hitler v Rusku.

Historička náhodou našla v deníku Donauzeitung z ledna 1894 zprávu o záchraně čtyřletého chlapce. Stalo se to v Pasově, kde Hitler prožil část svého mládí. Malý Hitler po prolomení tenkého ledu na řece Inn zmizel pod hladinou. Duchovní Kühberger jej vytáhl, čímž vlastně zasáhl do světové historie. Kdyby se Hitler utopil, nikdo jiný by asi nacistickou ideologii neprosadil a nezatáhl svět do nejhorší války v dějinách lidstva.


Kněz Kühberger se o záchraně malého Hitlera zmínil svému nástupci Maxi Tremmelovi, jenž už zažil Hitlerův nástup k moci. Od něho příběh znala velká část obyvatel Pasova, někteří jeho autentitu historičce Rosmusové potvrdili.


Dolnorakouská vesnice Spital, kde se Hitler v roce 1907 zotavoval po těžké nemoci.


Hitler měl prakticky mnoho životů, mnohokrát přežil svou smrt. Mimo topení ve studené vodě Innu a vážných nemocí v mládí a účasti na frontě první světové války přežil i několik atentátů. Nakonec i informace o jeho skutečné smrti 30.4.1945 v berlínském bunkru mají trhliny.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.