Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 22. srpna 2011

Vláda, lichváři a exekutoři jsou organizované stádo hyen.

Peníze až na prvním místě, byl program současného prezidenta, když se tunelovaly a prodávaly do zahraničí banky, průmysl a zemědělství. Pokud něco zůstalo české, tak to jsou lichváři (podvodníci) a exekutoři (hyeny). Jedni lidi nahánějí do koutů, druzí pak ty bezmocné tvory vysvlečou. Vše za přihlížení - a s podporou - moci zákonodárné, výkonné a soudní.

Téměř každý den se v poštovních schránkách objevují letáky s nabídkou půjčky peněz. Každý den se objevují letáky obchodů s nabídkou zboží na splátky. Některé obchody dokonce odmítají platbu v hotovosti. Proč ne, když si mohou zvýšit odbyt a přitom bezpracně prodat zboží až o 50 procent dráž. K tomu přichází letáky s nabídkou levných zájezdů a pozvánky na prodejní akce. Zájezdy jsou samozřejmě také prodejní akce, na kterých se uzavírají podvodné smlouvy na předražené zboží. A toto vše se děje za nečinného přihlížení politiků, policie a organizací, které se chlubí ochranou spotřebitelů.

Sytý hladovému nevěří. Lidé, kteří jsou odtržení od běžného života, hlásají o těch, co nakupují na splátky nebo si půjčují peníze, že jsou nezodpovědní a hloupí, když vědí, že na splátky nebudou mít peníze. Všichni dlužníci jsou strkáni do jednoho pytle. Mělo by se rozlišovat, každý případ je jiný. Dostat do dluhové pasti co nejvíc lidí je nejjednodušší systém celého podvodného systému lichvářů a exekutorů, zaštiťovaný vládou.

Lidé si dovedou spočítat, když jim z osobního rozpočtu zbude měsíčně například 1.500 korun, že si za splátky 1000 korun můžou půjčit nebo nakoupit. Prvním podvodným klamem bývá smlouva, kterou lichváři uzavírají narychlo, tak aby podváděný neměl možnost o půjčce přemýšlet, případně se poradit. Přitom smlouvy jsou úmyslně napsané malým písmem a jsou nesmyslně dlouhé. Teprve po uzavření smlouvy se dlužník dozví například, že splátka je bez DPH, které je nutno také platit, že dlužník musí platit i další poplatky.Takže 1.500 nestačí. Zrušit smlouvu prakticky nelze, a když tak opět za vysoký poplatek.

Navíc se k lichvářům přidá stát s inflací. Zvýší se ceny spotřebitelského zboží, energií, nájmy, komunální poplatky. A z přebytku je nedostatek. Obyčejně se začne vytloukat klín klínem. Další půjčkou. A exekutoři si mnou ruce. Při dluhu 150 korun dokážou tito paraziti zabavit majetek za deseti- i statisíce korun. V tom je nejen splátka dluhu a úroky z prodlení, ale odměna exekutorovi, nejméně 15.000 Kč, soudní a jiné poplatky. Dlužníkovi pak často nezbude nic jiného, než hledat bydlení pod mostem.

Ochrana před zadlužováním může být jednoduchá: Zakázat lichvu a klamavou reklamu. Legální půjčování peněz vyhradit jen bankám. Bohužel vláda a zákonodárci nechtějí o omezení lichvy nic slyšet. To je dokladem o tom, že lichva je součástí současné politiky. Někteří politici (hlavně z ODS) nevědí o jiném způsobu jak získat příznivce než legálními úplatky. Dlužnici přinášejí velký zisk nejen exekutorům, ale i advokátům, soudcům atd. A tito zbohatlíci tvoří voličskou základnu.

1 komentář:

  1. To vše má na svědomí naše zkorumpovaná vláda a pan Pospíšil který jako ministr udělal vše pro aby ty hyeny exekutoři vyžrali i to co ještě někomu zbylo !!! Všichni budou tvrdě potrestáni kdo to vše znetvořil !!!! HNUSSS!!

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.