Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 20. srpna 2011

Táborská překvapení.

Obyvatelům Tábora v poslední době radnice připravuje jedno překvapení za druhým. V městském zastupitelstvu to vře, mnozí předpovídají, že současná rada musí co nevidět skončit.Nepochopitelné se zdá nedávno uzavřená družba Tábora s Novými Zámky, což je město více maďarské než slovenské. Ta táborská zahraniční partnerství, stávající a vyjednávaná, jsou už zajímavě nepřehledná: města Kostnice, Wels, Orindy, Škofja, Loky, Dole, Formigine a Sighisoarou a Nové Zámky. To ovšem není jediný důvod k divení.


Radnice se rozhodla doslova "střelit" kulturní centrum "Střelnice." Rozhodla se, že ji za 5 milionů korun „prodá" podnikateli Karlu Dvořákovi, jehož firma budovu nedávno rekonstruovala. Rekonstrukce střelnice město stála 22 milionů, nehledě na původní hodnotu objektu a další doprovodné práce, které byly financovány městem. Prodat Střelnici tedy znamená věnovat Dvořákovi minimálně 17 milionů.Střelnice.

Podle radniční koalice konečně úspěšná dohoda, podle opozice neschopnost městských politiků. Jediný městský kulturní stánek měl přídomek „rodinné stříbro" (Firma Dvořák by tam kulturu určitě neprovozovala). Vztah obyvatel města ke krásné secesní budově byl vždy téměř rodinný. Koalice ČSSD, Tábor 2020 a TOP 09 s lehkým srdcem tento vztah chtěla ukončit.


Nákup levných historických budov a jejich přestavba na luxusní hotely se zřejmě vyplácí.

Návrh na prodej Střelnice byl nakonec byl stažen. Proč asi? Že by se městská rada zalekla? Mělo údajně jít o takové tunelování městského majetku, které zde nemá obdoby? Ve hře je také spousta dalších nejasností. Například: Střelnice je od roku 2003, kdy byla bezúplatně převedena státem na město, stále blokována desetiletou lhůtou. V ní nesmí být prodána a předkupní právo má stát. (Jiří Krž, 20.8.2011)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.