Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 16. května 2011

Usáma byl zabit jako zloději koní.

Vůdce teroristické organizace AlKajda Usáma bin Ládin byl zabit v pákistánském Abbottabádu 2. května 2011. Zabilo ho U.S. komando. Jednalo se špinavou operaci, Usáma byl přepaden a zastřelen.

Zloděj koní Andy Cooper byl zabit 4. září 1887 v Arizoně. Šerif Perry Owens našel Coopera a jeho kumpány v jedné chatrči. "Coopere mám na tebe zatykač." volal šerif do okna. "Počkej!" odpověděl Cooper. ""Coopere nebudu čekat." "Nikam nepůjdu."

První šerifova střela prošla dveřmi a zasáhla Coopera do břicha. Cooperův poloviční bratr John Blevinse začal po šerifovi pálit. Ten se otočil a prostřelil mu rameno. Další muž dostal kulku do zad ve chvíli, kdy se s pistolí pokoušel vyskočit oknem. Zraněný Blevins se zmocnil pistole ležící na zemi, ale Owens ho zastřeli dříve, než stačil stisknout spoušť. Šerifova práce skončila. Je to jeden z pravdivých příběhů Divokého západu.

Řada lidí dnes obviňuje americké komando a amerického prezidenta ze zákeřné vraždy bin Ládina. Američané mají svou ústavu a své zákony, které platili už v době šerifa Owense a platí i v době prezidenta Obamy. Se zločinci se nejedná v rukavičkách, jak je to vyžadováno od české policie.

V současné České republice je podle několika známých soudních případů zákon často na straně zlodějů a lupičů. Násilné zadržení, zranění či zabití násilníka, lupiče, zloděje, pytláka je podle současných soudů trestáno. Je to jeden z výsledků polistopadového uvolnění morálky a úzkostlivého výkladu listiny lidských práv. Ve středověku zlodějům usekávali ruce, přičemž předtím je podrobili "právu útrpnému" v mučírně. Lupiče, kteří přepadali formany a pocestné, téměř automaticky věšeli. Na tvrdý pytel tvrdá záplata.

Nedávno na Šumavě zoologové instalovali několik desítek kamer, aby mohli pozorovat rysy. Po jarním příchodu turistů všechny kamery zmizely, turisté je ukradli. Jak by tito "milovníci přírody" na Šumavě dopadli ve středověku, kdy na šumavských stezkách byly malé samoobslužné zásobárny. V nich si pocestný mohl vzít chleba, ale musel příslušnou částku dát do pokladny. Vedle těchto zásobovacích stanic byly postaveny šibenice jako výstraha tomu, kdo by nezaplatil nebo peníze odcizil a byl chycen. (R.Fischer, 16.5.2011)

1 komentář:

  1. A uplne bez trestu/spis s medaili za zasluhy
    o CR/ je jednano s nejvetsimi zlodeji.

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.