Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 19. dubna 2011

Heydrich prý vyhání české důchodce z domova?

"Syn zastupujícího říšského protektora chce získat otcův zámek v Panenských Břežanech, přičemž chce z něho vyhnat důchodce." Tak a podobně vyzněly informace v mnoha českých mediích. "Heydrichovi nic nedáme," pokračují senzační zprávy vlasteneckým zvoláním, jež bylo vloženo do úst starosty Panenských Břežan. A obyvatelé domova důchodců naříkají, že se musí stěhovat na druhý konec kraje.

Český rádoby vlastenecký novinář ovšem záměrně (Nebo snad z nevědomosti?) opomene uvést skutečnost, že o vystěhování domova důchodců z Panenských Břežan neusiluje Heydrich, ale projektanti nového velkého letiště u Odolena Vody. Zákon totiž zakazuje v blízkosti sociálních zařízení stavět provozy, které překračují stanovenou hladinu hluku.

V souvislosti s Heiderem Heydrichem nutno uvést, že v Panenských Břežanech jsou zámky dva. Domov důchodců není v Heydrichově zámku, ale v zámku druhém, který chce investor letiště účelově přeměnit na jakési muzeum. O tento zámek se důchodce Heider Heydrich nezajímal, jemu se jednalo o zpustlý zámek v němž kdysi bydlel. Nechtěl ho restituovat, jak se na veřejnosti šuškalo, ani koupit, ale pouze sehnat v Německu finance na jeho opravu.

Nic se asi opravovat nebude, protože rozvířená česká novinářská žumpa byla schopna pochopit, a veřejnosti naservírovat, jen to, že Reihard Heydrich byl zlý nacista, se kterým český vlastenec nechce nic mít. Ani s jeho potomky. Než peníze od potomka nacisty, ať třeba celá Praha spadne.

Kdo zná politickou aktivitu českého obyvatelstva v dobách předlistopadových, může bez velké statistické chyby odhadnout, že nejméně polovina současných rádoby "objektivních" novinářů jsou potomci těch komunistů, kteří podporovali největší komunistické nezákonnosti a do vězení dostali nejméně stejné množství lidí jako nacisti. Co oni udělali, pro očištění zločinů svých komunistických otců a dědů? Převlékli kabáty. Na rozdíl Heidera Heydricha, který celý život chce viny svého otce odčinit (Známý publicista Stanislav Motl ho považuje za jednoho z nejpoctivějších a nejčestnějších Němců současnosti.) (Jiří Krž, 19.4.2011)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.